Veggie Moussaka

Když se řekne řecká kuchyně, není snad nikdo, koho by nenapadlo jídlo, kterému se říká dost divným názvem a to Moussaka (čte se Musaka). Moussaka se s menšími odchylkami vaří jak v Řecku, tak i v Turecku a společně s Gyrosem je tak bezpochyby nejpopulárnější jídlo mnoha turistů.

U nás doma se Moussaka nikterak zvlášť nevařila. I přestože to bylo jídlo, které si všichni hrozně pochlebovali a vždy si ho na návštěvě přáli. Samozřejmě, jedna věc je jeho složitost a druhá věc je také jeho těžká stravitelnost. Když bych měl Moussaku přirovnat k něčemu, co se české kuchyně týče, asi bych si vybral svíčkovou. Všichni ji mají rádi, ale nejí ji zrovna každý týden.

Jak už je u mě známo, rád bořím mýty a úzusy spojené s řeckou kuchyní. A proč zrovna s řeckou? Je to kuchyně, kterou mám zvládnutou nejvíce. Rád také spojuji asijské vlivy se středozemními a vytvářím tak neopakovatelné fúze.

Dnes jsem se rozhodl, že připravím vegetariánskou Moussaku. Nebojte, slibuji, že si ji zamilujete a pokud jste ještě nevyzkoušeli ani klasickou s masem, pak budete velmi příjemně překvapeni.

Veggie Moussaka

Doba přípravy: 1 hodina

Celková doba vaření: 2 hodiny

1 šalotka

200 gr cizrny

100 gr hnědé čočky

hrst sušených hub (Shitake)

1x lilek

2x brambory

1x rajčata v plechovce

200 ml červené víno

2x bobkový list

3 lžičky sušeného oregána (ideálně řecké)

1x celá skořice

olivový olej

sůl, pepř

bešamel

2 lžíce mouka

1l mléka

1 lžíce (přepuštěného) másla

1 plátek feta sýru

hrst parmazán

2 žloutky

muškátový oříšek

Bešamel

S bobkovým listem si dáme vařit mléko, ale nepřivedeme ho k varu, nýbrž sporák vypneme těsně před samotným varem. V hrnci rozpustíme máslo a přidáme 2 lžíce mouky, kterou na másle opražíme dozlatova. Za stálého míchání přiléváme mléko tak, aby se nám nevytvořili hrudky. Přidáme sýr feta i parmazán a mícháme tak dlouho, dokud nám celý bešamel nezhoustne do pudinkové konzistence. Vypneme oheň, přimícháme dva žloutky, 2x strouhneme muškátový oříšek a necháme krátce zchladnout.

Předehřejeme si troubu na 220 stupňů. Lilky oloupeme na proužky, nasolíme a necháme na kuchyňském papíru okapat.

Brambory nakrájíme na kolečka a naklademe na pečící papír na plechu. Lilky osušíme a naskládáme vedle bramborových plátků. Vše pokapeme olivovým olejem a dáme na 30 minut do trouby, dokud nám brambory i lilky nezezlátnou.

Mezitím zalijeme sušené houby horkou vodou a necháme je nasáknout.

Na olivovém oleji lehce osmažíme šalotku. Vytáhneme houby, osušíme je, nakrájíme a přidáme k šalotce. Po chvíli přidáme předvařenou cizrnu, čočku, bobkový list, celou skořici a směs zalijeme červeným vínem. Víno necháme téměř celé vypařit.

Poté přidáme rajčata z plechovky, ideální jsou celá datlová rajčata, která roztlučeme vařečkou na pánvi. Přidáme špetku soli a přivedeme k varu, poté přilijeme vodu z hub. Ztlumíme oheň a celou směs redukujeme tak dlouho, dokud nám nevznikne husté ragú. Na závěr přimícháme sušené oregano a čerstvý pepř. V případe nutnosti ještě dosolíme.

.Do zapékací mísy klademe opečené bramborové plátky, na ně přidáme připravenou směs, na tu opečené lilky a stejný postup opakujeme. Nakonec vše zalijeme bešamelem a vložíme na 20-30 minut do trouby. V okamžiku, kdy nám bešamel začne bublat, Moussaku vytáhneme a necháme zhruba 30 minut vychladnout, než začneme krájet.

PS: Toto jídlo se ideálně hodí pro příležitost návštěv. Jednak neurazíte ty lidi, co nejí maso a také nadchnete svou nápaditostí.

PS: Je vždy lepší Moussaku péct v hlubší zapékací míse, máte tak jistotu, že vám vznikne několik vrstev, které pak zalijete bešamelem.

Píseň pro dnešní den je od interpreta, který si říka Fyfe, tak si ji užijte.